HAKKIMDA

ULUSLARARASI –
MASTER KAHKAHA YOGASI
EĞİTMENİ

MUTLULUK EĞİTMENİ
ICF/CCE Onaylı
Mutluluk Koçluğu ve Liderliği

SOSYOLOG, AİLE DANIŞMANI

ŞENGÜL ESEN DEMİR

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Felsefe Grubu Öğretmeniyim. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksekokulu – Anadolu Üniversitesi – Maliye ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi örgün eğitimli Aile Danışmanlığı Eğitimleri ve Başkent Üniversitesinden Koçluk Eğitimleri aldım. Ankara Üniversitesi Eğiticilerin eğitimine katıldım. Çalışma Bakanlığı işbirliğiyle yapılan Koçluk Mesleki Yeterlilik Belgemi aldım.Başkent Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifikasyon Programı Eğitimlerin de Eğitmenlik yapıyorum.

Kamu kurumun da Eğitim Şube Müdürlüğü, Yardım Masası Şube Müdürlüğü, İnternet Portal ve Uzaktan Eğitim Şube Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ve Proje yöneticiliği görevlerinde bulundum ve Kurumsal eğitimler verdim, Eğitim Tanıtım ve Ödül ile ilgili çalışmalar da yer aldım. 25 yıllık kamu görevimi 2015 yılında Emekli olarak tamamladım.

KURUMSAL – MESLEK BELGELİ KOÇ – MENTOR

Kendi Danışmanlık firmam da eğitimler veriyor ve Atölye çalışmaları yapıyorum. Kurumlara ve Ailelere yönelik eğitim içerikleri oluşturuyorum. Verdiğim eğitimlere dramalar ve kahkaha yogası etkinliğini de dâhil ederek interaktif olmasını sağlıyorum. Bireysel olarak Aile Danışmanlığı ve Koçluğu aktif olarak yapmaktayım.

Happitude Berkeley Enstitüsü Mutluluk Koçluğu Eğitimleri vermekteyim, Mutluluk Koçları yetiştiriyorum. Master Kahkaha Yogası Eğitmeniyim, Kahkaha Yogası Liderleri ve Eğitmenleri Eğitimi veriyorum. Sakarya Üniversitesi Akredite Kobi Danışmanıyım. ICF CCE Onaylı İlişkiler koçluğu eğitimleri aldım.

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları ile Sosyal projeler alanında çalışmalarıma devam ediyorum. Huzurevlerinde köy okullarında ve mağdur kadınlara yönelik ihtiyaç analizi doğrultusunda aldığım eğitimleri sosyal proje haline getirerek toplam faydaya katkı sunmaya çalışıyorum. Belediyeler, Kurumsal Firmalar ve Okullarla ilgili çalışmalarım hali hazır da devam etmektedir.

İnişleriyle çıkışlarıyla, bazen sancı dolu, bazen heyecanlı, bol keşifli ve bol renkli; kendini fark etmeye başladıkça seni dönüştürmeye başlayan bir yolculuk. Yolculuğa çıkmak yeni bir yere gitmek değildir. Bazen de en değerli olana gitmek kendine varmak cesaret etmekle olur…